eska eska
1902
BLOG

System kastowy w Polsce

eska eska Sądownictwo Obserwuj temat Obserwuj notkę 44

Najpierw kilka słów o najbardziej znanym systemie kastowym, czyli tym charakterystycznym dla Indii. Uproszczony podział społeczeństwa w Indiach wygląda tak:

Bramini, czyli kasta kapłańska – najwyższa,
Kszatrija, kasta władzy i rycerzy,
Waiśja,  kasta przedsiębiorców i handlowców,
Śudra, czyli ci, którzy służą tym pozostałym, stojącym wyżej w społecznej hierarchii.

A teraz przyjrzyjmy się naszemu społeczeństwu>
Bramini to oczywiście sędziowie, nasza rodzima kasta kapłańska. Potem mamy ludzi władzy, wszelkich służb (SB, WSI) itp., trochę niżej stoją handlowcy i przedsiębiorcy, pogrupowani bardzo ściśle w swoich korporacjach zawodowych (obowiązkowe izby), a cała reszta to my, zwykli zjadacze chleba. Mamy mnóstwo obowiązków wobec kast wyższych, musimy pracować na ich dobre życie. Prawa mamy takie, na jakie nam pozwolą ci lepsi, wyżej stojący. 

Ten system został w Polsce zamontowany w postaci prawa, wywiedzionego z konstytucji – i tu dochodzimy do ciekawego zjawiska > otóż indyjski system kastowy oraz władza braminów pochodzi od bóstwa. Podobnie było w Izraelu, faryzeusze interpretowali Prawo pochodzące od Boga.  Kto nadał Prawo obecnej Polsce?
Otóż jest ono dziełem komunistów, po prostu, a na czele tego zespołu „boskich prawodawców” stał niejaki Kwaśniewski. Tak powstało Prawo, które wg naszych braminów jest Suwerenem i na którego straży stoją.

Sędziowie nie podlegają prawu jak zwykli ludzie, członkowie pozostałych kast wyższych też nie (aczkolwiek ich przywileje są mniejsze). Kary, zakazy i nakazy, wykluczenia społeczne dotykają tylko najniższą kastę, a zwłaszcza tych z samego dołu, "niedotykalnych", czyli zwolenników PiS w obecnym czasie.

Czy można się dziwić, że w takim układzie, pracowicie kształtowanym przez ćwierć wieku, kiedy to powoli kształtował się już system zamknięty oparty na czystym nepotyzmie, wygrana wyborów przez niedotykalnych, a następnie próby zmiany systemu kastowego na normalną demokrację wywołują totalną schizę wśród uprzywilejowanych? Wszak my, Śudra, jesteśmy po to, żeby im służyć, a niedotykalni u władzy wywołują chęć mordu, po prostu.

W takiej sytuacji nie dziwią w ogóle zachowania sędziów, ani tych z KRS, ani z TK czy SN. 
Sędziowie nie płacą mandatów i mogą sobie ze sklepów zabierać, co chcą, ponieważ nie podlegają prawu dla zwykłych śmiertelników. Oni nie kradną, tylko korzystają z przywilejów zawartych w konstytucji i interpretowanych przez nich samych – skąd się to wzięło? A to akurat bardzo proste – w 1995 roku Kwaśniewski wygrał wybory, podając fałszywe informacje w swoim życiorysie. Wynik wyborów został podważony, ale ówczesny SN uznał je za ważne, choć było ewidentne, że należy je powtórzyć. W zamian Kwaśniewski się odwdzięczył obecną konstytucją, a sędziowie już zadbali o to, żeby utrwalić system kastowy.

Ostatnio kapłani z SN zabrali się za ocenianie działań prezydenta RP, choć nie mają do tego żadnej formalnej podstawy prawnej. Wszak jednak to oni są od interpretacji Prawa, czyli Suwerena (wg Popiołka), a więc to oni są de facto tworzą Suwerena, są sługami bóstwa, które kształtują wg własnych potrzeb. Ponieważ Duda zdradził system i zapisał się do niedotykalnych, z automatu podlega dowolnej ocenie naszych braminów.

W Polsce nie ma podziałów politycznych, jest podział kastowy, wynikający z urodzenia i przynależności do określonej kasty społecznej. I zapewniam, że przywileje szlachty w I RP to było „małe piwo” w porównaniu z tym, co sobie wypracowali dzisiejsi nadludzie w Polsce. 
Moim zdaniem wszelkie próby przymilania się do przedstawicieli kast wyższych tylko ich rozbestwiają, tu po prostu trzeba obalić ten system. Mówiąc wprost i na prostym przykładzie – dopóki HGW jest prezydentem stolicy zamiast siedzieć w celi za kryszę nad złodziejstwem, a PiS babrze się z zasiedziałymi samorządowcami zamiast ich po prostu pogonić, nie mamy do czynienia z żadną dobrą zmianą, tylko z próbą poszerzenia dostępu do istniejących kast. I tyle.

PS. To samo dotyczy lekarzy, akademików i mnóstwa innych świętych krów.

eska
O mnie eska

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo